Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
PostWysłany: Śro 17:11, 30 Lis 2005
obi-wan-kenobi

Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 20

Norweg Aksel Lund Svindal wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata, który rozegrany został w Lake Louise. Drugie miejsce zajął Austriak Benjamin Raich, a trzecie Amerykanin Daron Rahlves.

22-letni Svindal odniósł pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo, wykorzystując błędy faworytów tych zawodów - Austriaka Hermanna Maiera i Amerykanina Bode Millera, którzy ukończyli niedzielny supergigant poza czołową dziesiątką. Norweg wcześniej tylko raz stawał na podium rywalizacji o PŚ, a było to w styczniu 2003 roku w Kitzbuehel, gdy zajął trzecie miejsce.

Dzięki temu zwycięstwu Svindal objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ, spychając na drugie miejsce Maiera. Trzeci jest Austriak Fritz Strobl.

3. USA 243

Austriak Fritz Strobl wygrał w Lake Louise zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Norweg Kjetil Andre Aamodt, a trzecie reprezentant Liechtensteinu Marco Buechel.

Inauguracja sezonu alpejskiego w zjeździe zakończyła się sukcesem Austriaka Fritza Strobla, który wygrał dziewiąte zawody PŚ w swojej karierze. W Lake Louise zjazdowy mistrz olimpijski wyprzedził dwóch weteranów narciarskich tras - Norwega Kjetila Andre Amodta i reprezentanta Liechtensteinu Marco Buchela, który w wieku 34 lat po raz pierwszy w życiu stanął na podium pucharowych zawodów.

33-letni Strobl bardzo długo czekał na sukces w Pucharze Świata. Ostatni raz w zawodach z tego cyklu wygrał w styczniu 2002 roku, zwyciężając w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen.

Sobotnie zawody okazały się pechowe dla Amerykanina Bode Millera, który przed rokiem właśnie w Lake Louise rozpoczął serię zwycięstw, zakończoną zdobyciem Kryształowej Kuli. Tym razem Miller zajął dopiero 21. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Austriak Hermann Maier, który na olimpijskiej trasie w Lake Louise zajął czwarte miejsce. Drugą pozycję zajmuje zwycięzca sobotnich zawodów, a trzecią Miller.